| aanny a întrebat:

Hello TPU! Acum cateva saptamani aveam parul lung pana sub fund si era momentul sa ma tund.Foarte mult din lungime nu mi-a luat si l-am tuns in forma de V.Acum imi ajunge pana la terminarea coastelor.Problema este ca tot imi pica si nu stiu de ce simt ca am mai putin par in cap, insa nu stiu cum pot fi sigura.Cum am fire mai scurte(pana la umeri cel mai scurt) si fire mai lungi pare mai vaporos si usor.Sunt constienta ca in medie poti pierde in jur de 50-100.Cum pot stii sigur ca ma confrunt cu o cadere "anormala" de par? precizeZ ca NU! folosesc placa de par,uscator de par,nu am fost niciodata vopsita,sunt sanatoasa Si ma clatesc si cu apa cu otet dupa fiecare spalare(sa fie si otetul cauza?)cel mai bun raspuns primeste funda, multumesc frumoshappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poate eşti doar mai des cu mâinile (şi pieptănul) în păr şi mai atentă la ce i se întâmplă - îl bibileşti ca pe o jucărie nouă.

| Sidonia07 a răspuns:

Foleseste un sampon pentru cadere, il gasesti la plafar, poate fi si de la stres, ai grija ce mananci.Si foloseste o masca cu vitamina a, b...galbenus de ou, ulei de masline, si lamaie.

| Floricikmov a răspuns:

Incearca sa ceri si sfatul unui medic sa fii mai sigura si incearca sa nu te mai clatesti cu otet poate fi si de la el.

| Anita24Bonita a răspuns:

Nu am auzit niciodata, de faza cu otetu hm, sfatu meu e sa folosesti un sampon natural pe baza de urzica este cel mai bun de la farmacie, mie mi-a mers, caderea parului poate fi si de la tristete gen suferi si te consumi atunci se mai poate fi sa iti cada parul sau stres iar, sper ca te am ajutat pupici

| deea9707 a răspuns:

In niciun caz nu este de la taierea parului