| user23415 a întrebat:

Hello,TPU. Daca merg la sala ma dezvolt? Am 15 aproape de 16 ani. Eu nu sunt o persoana destul de dezvoltată și as vrea sa ma mai dezvolt puțin. Oare reușesc mergând la sala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Daca vei manca mai mult, deci vei fi in surplus caloric si proteic, da, cu siguranta.

| user23415 explică (pentru aXy99):

Mulțumesc mult! Dar eu mananc destul de des și dacă o sa merg la sala, o sa ma dezvolt?

| aXy99 a răspuns (pentru user23415):

Daca mananci destul si vei merge la sala, cu siguranta vei creste in masa musculara. Vezi sa consumi alimente bogate in proteine. 1, 8-2g/kg corp, nu exagera.