| sore15 a întrebat:

As vrea sa slăbesc 6 kg pana in mai. Merg la sala de 2 ori pe săptămână si mananc destul de putin si cred ca si sanatos, dar ma abtin foarte greu de la dulciuri. Crede-ti ca o sa reușesc?

3 răspunsuri:
| SorinelF86 a răspuns:

Nu o sa reusesticu ce ai descris tu pana acum. ca sa slabesti 6 kg ai nevoie de mult efort iar in sala nu slabesti daca nu faci antrenament serios. doar de 2 ori inseamna aproape deloc mai ales ca mananci dulciuri. ca sa slabesti trebuie sa alergi si sa sari coarda zilnic, ori una ori cealalta, plus sala, plus alimentatie redusa in grasimi si zaharuri

| adv a răspuns:

Depinde, daca ai 140kg poti slabi si 20kg pana in mai. In orice caz, nu e recomandat sa slabesti mai mult de 500grame pe saptamana daca te aflii aproape de optimul care trebuie sa il ai de kilograme.

| sore15 explică:

Am 56,5kg si am un metru 61