| Uw33Ty a întrebat:

Hello`w TPU am o intrebare big grin. Ma doare o masea. Ce pot lua in afara de agocalmin ca sa imi treaca durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

...vechea poveste! o palinca la masea! Nu ma intreba cum...dar chiar merge laughing

| katy a răspuns:

Ketorol,dar nu lua mai mult de 2 pastile ca sunt puternice si fac rau la inima, ar trebui sa mergi la un stomatolog

| bunica a răspuns:

Ia un stomatolog

| nellyneliana a răspuns:

Cel mai bine mergi la doctor pentru a trata maseaua.
Ai putea lua: Aulin, Nurofen, Piafen...etc.Aulin sub forma de praf e foarte bun.

| eoooo a răspuns:

Iti trece garantat in 10 min cu ketorol

| Bya132 a răspuns:

Paracetamol, Nurofen, Ketorol! Eu ti-as recomanda sa dai si o fuga pana la dentist, sa nu cumva sa se infecteze.

| urgentr a răspuns:

Algocalmin,paracetamol,sa mergi la doctor, ia medicament si nu manca sau bea rece si cald

| MrSpooky a răspuns:

Pai e o sticla cu un lichid laughing pe nume biter suedez cred ca il stii
iei un pic de vata o imoi putin si o pui timp de 10 minute la masea
o sa iti treaca durerea pe moment
Bye

| ღKittyღ a răspuns:

La o recenta extractie de masea de minte, dentologul meu mi-a recomandat Nurofen Forte pentru durerea post extractie. Ma gandesc ca ar merge si pentru tine. poti folosi deci nurofen forte capsule si sirop depinde cati ani ai...coldrex sau cel ai bine du-te la un medic el stie mai bine

| KawaiiBonsai a răspuns:

Cel mai bine nurofen sau coldrexbig grin...din cate am incercat euhappy

| olinka a răspuns:

Ketanov