| Saya a întrebat:

Help am maxilarul amortit de azi dimineata, ce sa iau sa treacaaa crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AiEnmaYuuki a răspuns:

Ar trebui sa incerci incet incet sa ti-l intorci intr-o parte si alta ca sa se dezmorteasca.Am patit-o si eu si nu e atat de grav incat sa mergi la doctor.Trebuie doar sa faci miscare cu el, pentru ca daca nu faci amorteste mai tare.In cazul in care nu vezi nici o ameliorare ar trebui saconsulti un doctor.Mult noroc:*

2 răspunsuri:
| 현주 a răspuns:

Nu lua nimic! Medicamentele vor face mai rau. Daca nu poti vorbii, nu vorbi, fiindca daca te doare amorteste si mai tare.O sa treaca cu timpul.

| Gabryel123 a răspuns:

Ai auzit cumva de o persoana numita doctor, daca ai auzit te rog du-te la un doctor si nu cauta pe net un raspuns pentru ca nimeni nu iti poate spune exact ce ai si dc te doare, ar putea fi de la dinti sau daca te-ai lovit etc