| Bloock a întrebat:

Salut, de ieri dimineață am vârful degetului arătător de la mana dreapta amorțit cumva, de ce? (Am 18ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Crezi ca sunt medici pe aici? Mergi la medicul de familie! Poate fi ceva grav.

| darrio2007 a răspuns:

Probabil l-ai bagat unde nu trebuia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

laughing

| Bloock explică (pentru darrio2007):

Esti foarte amuzant laughing eu vorbesc de lucruri serioase și tu păcălici online te afirmi aiurea

| darrio2007 a răspuns (pentru Bloock):

Vezi că gandesti ciudat!
Oricum, daca te-ai gandit la ce m-am gandit eu, sa-ti fie rușinică.

| Bloock explică (pentru darrio2007):

As putea spune asemenea din moment ce ai gândit la fel ca mine.

| sierra1 a răspuns:

S-a propagat cumva până la gât?

| Bloock explică (pentru sierra1):

Nu, doar f putin la vârful degetului și e o amorțeală ușoară doar când îl folosesc, dar dacă îl "ciupesc" ating rece/cald simt tot. E doar o ușoară amorțeală

| sierra1 a răspuns (pentru Bloock):

Atunci n-ai nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai carente de vitamine și minerale. Ia vitamina B1, B3, B6, B12 și vitamina E.

| Bloock explică (pentru anonim_4396):

Esti sigur? De unde stii asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bloock):

A avut maica-mea. Dar poate fi și de la anxietate, sau de la coloana vertebrala. Eu am avut personal de la anxietate, dar am am luat și eu vitaminele, dar anxietatea mea era curenta, asa ca la mine nu prea funcționa. Acum sa mai ameliorat, și nu mai am probleme. Se numește somatizare în anxietate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Era recurenta * (anxietatea)