| Andreea930 a întrebat:

Help! Am un cucui sau coș la cap, mă mai ustură. Cum scap de el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| misswinchester a răspuns:

Daca ai un cucui pune gheata si va trece. Daca este cos de preferat ar fi sa nu-l storci daca nu este copt pentru ca se va inflama si va trece mai greu. Incearca cu o crema. Nidoflor sau Fluocinolon sunt foarte bune si au un pret foarte bun (undeva la 10 lei|) sau din cate am auzit si eu cu pasta de dinti. Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cucuiul de la lovitură, coșul de sub piele.
Să lași să treacă.

| anonimg a răspuns:

Un cucui apare numai de la o lovitură; deci nu umbli la el ca va trece de la sine.
Un coș poate fi stors, și scapi repede de el.

| Panamax a răspuns:

Pune o poza cu Dragnea lipita de rana.Au si bacteriile mandria lor.