| Roxanne20 a întrebat:

Help fetelor!
Ieri am fost la plaja si de atunci imi simt buzele parca arse, ma ustura oarecum... Ce sa fac sa scap cat mai repede de senzatia asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aplica comprese reci cu apa, poti sa aplici si iaurt daca ai sau comprese cu ceai de musetel/ceai verde rece - important e sa aplici ceva rece ca sa dispara senzatia de arsura, dupa poti sa folosesti ulei de cocos, unt de shea, balsam nivea essential care sau o crema emolienta pentru fata ca sa le hidratezi.

| Roxanne20 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult pentru raspuns, asa o sa fac. Am iaurt natural in frigider, iar apoi voi aplica unt de shea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Roxanne20):

Cu drag kiss

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Foloseste niste uleiuri naturale hidratante precum uleiul de cocos, masline, shea.