| whyntt a întrebat:

Help ...de dimineata m.am trezit cu o durere in zona ficatului....ma doar doar cand apas sau cand ma aplec de la ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Cel mai sigur ai o colica renala sau biliara sau mici probleme cu fierea sau rinichii, bea mai multe lichide, iar la ficat nu ai nimic pentru ca ficatul nu doare.

| Bernii a răspuns:

Durerea poate sa iti vina de la, ex: nerespectare de igiena, odihan(mai ales). Pentru un remediu cat mai rapid iti recomand ceai de anghinare.
1 cana(250 ml apa), se sta culcat pe partea dreapta 20-30 min(fara sa te intorci), nu uita cu 30 min inainte de pranz sau cina(fara zahar). Cand fierbe apa nu pune o cantitate mare fiind foarte amar, asa ca iti recomand doar o lingurita si il lasi la infuzat cam 2-3 min.