| xiuxiu a întrebat:

Help! intarzierea ciclului menstrual poate fi din cauza lipsei contactului sexual?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, niciodata. Lipsa actelor sexuale nu determina niciodata nici o problema.

| LadyAdda a răspuns:

Clar nu.

| Doηηa a răspuns:

Nu, nici vorbă...

| Laurretta a răspuns:

Nu, poate fi din cauza unei raceli sau pur si simplu a unei dereglari.

| eugenl a răspuns:

Poate esti insarcinata

| Deer a răspuns:

Nu, asteapta 2 luni, daca nu iti vine nici pana atunci, du'te la endocrinolog, eu am fost si iau medicamente pentru venirea menstruatiei... Este posibil sa ai o dereglare hormonala (sau poate nu). Nu vreau sa te sperii, dar sa mergi, ca sa fi sigura.