| Be12345 a întrebat:

Help! m`i sa umfat obrazul din cauza unei maselutzesad ce pot face ca sa nu mai fie asa umfat? maine vreau sa ma duc la scoalastraight face dar nu vreau sa arat asa groazic! tinand cont ca azi e duminica nu m`a pot duce la medic!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Exista cabinete particulare care au serviciu de urgenta stomatologica la orice ora sau zi ( daca locuiesti intr-un oras )--- puroiul trebuie sa fie drenat si asta-i "treaba" de specialist. Numai bine!

4 răspunsuri:
| AlexaS a răspuns:

Pai ar trebui inainte sa mergi la scoala sa treci pe la stomatolog sau macar sa mergi la cabinetul scoli sa iti recomande un Dezimflamator
poti incerca ca remediu naturist o gargara cu sare am auzit ca are rol in dezimflamare

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Am o prietena care a patit de curand la fel.
a venit la scoala, dar lua antibiotice, dupa 2 zile nu a mai venit. mi se pare ca s-a dus la doctor.

| bLoOd_8500 a răspuns:

Se dezumfla in 2 zile

| Danitzu a răspuns:

Pai sa iei antibiotic.big grin o data la 8 ore.si o sa se desumfle.probabil maseluta ta are vreo infectie.asa ca ar trebui sa te duci si pe la dentist...`happy