| ღϨpɘcίαɭḞɘɘɭίηḡsღ a întrebat:

Help me please! crying

De marti dimineata m`am trezit cu varicela pe cap. Atunci mi-au aparut primele bubite. Sunt foarte stresara din cauza unor examene, banchetu, pentru ca nu cred ca voi ajunge la ele din cauza varicelei. Mai rau, in 1 ( ieri ) ar fi trebuit sa`mi vina menstruatia. Sunt sanse ca din cauza varicelei, stresului sa`mi intarzie? Mentionez ca am ciclul regular sau aproximativ regulat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Poti iesi din casa in momentul in care bubitele tale nu mai sunt vezicule. La baietel a durat o saptamana, la fetita 2 saptamani, asa ca depinde cat de dura forma ai facut. Probabil vei ajunge la examene, la banchet depinde cand e. Cat despre ciclu orice boala poate sa-l deregleze, nu iti fa probleme din cauza asta. Sanatate!

| JohnnyBi a răspuns:

Orice dereglare de sanatate duce la dereglarea ciclului, sau majoritatea. daca nu ai probleme cu imbolnavirea altora poti incerca sa faci pe zugravul cu fond de ten astfel sa poti intra si in examene si la banchet sa te duci. cel mai bine consulti un specialist (adica doctor) sa vezi parerea lui. si daca iti da unda verde, du-te la un salon sa iti dea sfaturi despre un machiaj bun sa acoperi problemele

| Hugsandkisses2 a răspuns:

Daaa.am o prietena cu aceeasi problema ca a ta, dar ea nu se ingrijoreaza poate ca nu are examene.si in legatura cu menstruatiaa.nu trebuie sa te ingrijorezi pentru ca menstrutia vine ea nu are nici o legatura cu asta nu trebuie sa te ingrijorezi prea tare aa da si cu stresu as zice sa nu mai fi stresata pentru ca chiar iti faci rau!