| Ramona3766 a întrebat:

Menstruatia poate sa intarzie din cauza stresului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mymed a răspuns:

Da, probabil unul dintre cele mai frecvente motive de intarziere a menstruatiei.
http://www.mymed.ro/intarzierea-menstruaiei.html

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este adevărat.
Stresul, la ora actuală este pe locul unu în declanșarea multor boli, tutunul și alcoolul ocupând locurile secunde iar asta științific vorbind deoarece mai toate bolile au etiologii necunoscute (încă!).
Pe lângă stres, menstruația mai poate întârzia ca efect negativ al unei medicații, disfuncții hormonale, afecțiuni genitale, sarcină, etc.
Pa, pa.

| LumeaÎnTreiDe a răspuns:

Nu! dar daca nu este regulata, nu ai de ce sa-ti faci griji! mie odata mi-a trebui aproape 3 lui pentru. urmatoare menstruatie...deci nu-ti face grijiwinking

| elizabeth a răspuns:

Nici nu vreau sa aud de tampenia (primul cuvant)pe care l-ai scos.dar da.documenteaza-te si prin alte parti. poate sa fie mult sau deloc.

| elizabeth a răspuns:

Livia_wwe

| ŦєтiţaŦăяăNuмє a răspuns:

Mie doctoritza de familie mi-a zis ca da tongue

| Ramona3766 explică:

Despre ce tampenie vorbesti, draga Elizabeth?