| Katy12347 a întrebat:

Help TPU am o problema majora de pe la 13 ani mi-au aparut niste cosuri dar nu sunt rosii sunt de culoarea pielii eu cred ca sunt puncte albe, problema este ca nu pot sa scap de ele nu stiu cum, vreau ceva remedii naturale. Apropo eu acum am 14 ani.

Dau fundita :**

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anoonymuss a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii. Asa se manifesta pubertatea, daca astepti o sa dispare singure. Nu sunt sigur cand, dar sigur dispar. Sper sa fi fost de ajutor. happy

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Cel mai probabil apar din cauza transpiratiei si eventual a excesului de sebum. Inceara sa te speli cat mai des pe fata cat e cald iar seara foloseste un gel de curatare, o lotiune tonica si o crema hidratanta de noapte. Dimineata, un gel de curatare mult mai usor si bland (iti recomand de la Elmiplant iar pentru noapte Nivea) si o crema hidratanta de zi. In rest, spala-te cu apa rece simpla cand mai simti nevoia (ti se unge fata, transpiri etc).
Sanatate!