| babydolldeea a întrebat:

Miau aparut bubite pe frunte crying, da nu sunt cosuri si nici puncte negre dar sunt bubite de culoarea pielii si unele mai rosii, stiti cumva cum pot sa scap de ele? ceva metode naturale?

Răspuns Câştigător
| roxana_1364 a răspuns:

Incearca un gomaj cu tarate de grau(le gasesti in piata)cam 2 linguri,miere de albine si cateva picaturi de zeama de lamaie, bai cu abur, daca nu ai bani sa mergi la un salon poti sa-ti faci si acasa singura(fierbi 2-3 litrii de apa intr-o oala si apoi adaugi 2 pliculete de ceai de musetel (are rol de a cicatriza)apoi pui apa cu pliculetele de ceai intr-un lighean si stai cu fata deasupra ligheanului cu un prosop pe cap astfel incat aburii din lighean sa nu iasa afara ci direct pe tenul tau...stai asa cam 10 minute si apoi te clatesti cu apa rece (nu calda)pentru ati inchide porii.mai poti folosi de asemenea masca cu argila sau cea cu namol planet spa(avon)sunt foarte bune.si in rest ce sa-ti mai zic incearca cosmeticile bioten (gel de curatare,lotiune tonica,si creme hidratanta)din ce probleme ai spus ca ai, se pare ca ai un ten mixt spre gras, asa ca tb sa-ti cumperi gama speciala pentru ten mixt/gras.costa cam 10 lei fiecare. multa bafa iti urez

2 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Si eu am d-alea.Banuiesc ca sunt de la transpiratie,nu de la altceva. Clateste-te bine pe fata,de mai multe ori pe zi,cauta diverse masti naturale pe net,chiar si anti-cosuri,ca sunt bune si pentru piele in general,si poti incerca si o masca cu argila. Si nu uita,daca folosesti fond de ten, creme si tot felul, demachiaza-te apoi clateste-te bine pe fata. Numai bine si sper sa scapi de ele!

Răspuns utilizator avertizat