| anonim_4396 a întrebat:

Helpp laughing M-am ars rau la soare si mi se cojeste pielea pe fata.inainte sa mi se cojeasca mi s-a uscat rau de tot, adica nu puteam nici sa ridic din sprancene. Si de ieri ma fac cu Pathenol, m-am facut deja de multe ori, si a inceput sa mi se cojeasca fata, si nu vreau sa raman cu pete, arata oribil. Idei sau sfaturi?
Mltumesc, Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Arabii stiu ce stiu...
Ei umbla in haine albe, lejere si stau la umbra cand e soare puternic.
Cred ca acesta spune tot.

Pentru arsuri, te poti spala cu apa sa-ti raceasca pielea, dupa care te poti unge cu smantana sau unt natural de vaca.
Va dura cateva zile (poate si peste o saptamana) pana ce se va vindeca arsura pielii.

| alexandrumarius11 a răspuns:

Da-te cu iaurtwinking(natural.)

| LoveTH4Ever a răspuns:

Ulei de argan