| IePuRaSh●De●CiOcOlAtA a întrebat:

De cateva zile mi se cojeste pielea pe fata ( m-am dat cu lotiune inainte sa stau la soare!). Ce pot sa fac sa nu mi se mai cojeasca? Dau funda si vot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Sa nu stai intre orele 12-17! e foarte puternic soarele. Stai putin dimineata pana in ora 12 si dpa-masa dupa ora 16! Fa acum o pauza ca sa se regenereze pielea de pe fata! Si nu sta ore intregi daca esti alba! incepi cu 20 minute, si maine e o zi!

| Cella a răspuns:

Gel exfoliant pentru a putea curata pielea aceea si crema foarte hidratanta noapteatongue

| Stefaan a răspuns:

Numai stai la soare

| avoncosmeticecoordonator a răspuns:

Buna
daca te-a ars soarele nu ai ce face decat sa astepti sa cada toata pielea afectata si apoi multa crema hidratanta.
si data viitoare da-te cu o crema cu factor mai mare de protectie.chiar si din gamele pentru copii ca sunt pentru piele sensibila

| TheFreak9 a răspuns:

Du-te la doctor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara de la farmacie crema protectoare pentru fata

| Marialy a răspuns:

Aceeasi chestie am si eu. am facut la fel. mama a zis sa nu fie de la sapun. acum ma spal cu sapun pentru copii( mi-a zis farmacista ca e bun) si ma dau cu o crema ( amestec dintre lapte si miere)(totul de 5 zile)
pana acum nu mi sa mai decojit

| Trefla a răspuns:

Date cu crema de aia Advantan Milk in 2-3zile iti trece si eu am avut asa