| Cattalina a întrebat:

Helppppp! crying( daca iti faci analizele, se poate afla daca ai fumat?:O:-s plisss rasp urgent, dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Madalin202 a răspuns:

Da daca fumezi excesiv sau daca tragi in plamani se poate afla chiar si din analizele la sange.
Daca tragi in plamani se vede si la analizele la sange si la radiografia pulmonara dar daca nu, nu se vede la niciunu.

9 răspunsuri:
| gabimaris a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa nu mai fumezi!
Fumatul nu vine cu nimic bun nici pentru tine, nici pentru cei din jurul tau, oricine ar fi ei!
Bani cheltuiti, sanatate distrusa, miros urat degajat de mana gura, haine etc, bleac!

| Robert a răspuns:

Nu se afla.Dar daca vrei sa pacalesti tomograful papa putina lamaie inainte.

| effect a răspuns:

Nu stai linistit nu se poate afla

| AnnaMariaaa a răspuns:

Nu,tutunul nu se vede in sange...si daca iti face la plamani radiografie ca sa se vada ca fumezi trebuie sa ai multi ani in spate...

| ingerashdolce a răspuns:

Iti spun sigur ca nu se vedehappy

baftawinking

| Strumf a răspuns:

Dacă fumezi mult, da.

| BoomBoomToxic a răspuns:

da... daca iti face la plamani

| necu91 a răspuns:

Doar daca esti fumator de mult mult timp si iti faci raze la plamani. in rest nu

| Violleta2022 a răspuns:

Daca plamanul ti-a fost deja afectat, da, se poate vedea o pata!