| InTheAir a întrebat:

Herpes sau afta? De vreo 3 saptamani tot sunt racita si iau tratamente dupa tratamente si de abia imi trece. Avand imunitatea scazuta, acum vreo 2 zile mi-a aparut o afta bucala care, de dimineata s-a transformat intr-o basica cu lichid transparent (dureroasa!). Exact cum ar fi basica de la arsura: basica cu "apa". Sa fie herpes sau ramane afta?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Nu conteaza ce e. Intrebarea e cu ce o tratezi? Recomandarea mea - testat pe mine si cei din jur de nenunmarate ori, ieftin, fara fluor si alte porcarii, extrem de eficient - Hofident cu Q10. (http://www.naturashop.ro/hofident-q10-p-451.html)