| C2r7i4s7s7 a întrebat:

Am o mare problema, va rog sa ma ajutati daca ati fost intr-o situatie asemanatoare sau daca stiti despre ce e vorba. Acum 4 luni, mi-a iesit in cavitatea bucala un fel de "basica", aproape de buza care se umplea mai mereu cu lichid. Desigur, am mers la medicul de familie care mi-a spus ca este o afta bucala ce va trece de la sine. Am asteptat o luna si am fost din nou la medicul de familie deoarece nu m-am vindecat. acesta mi-a dat o trimitere la spital, la dermatolog... mi s-a spus ca este dermatita virala si mi s-a dat trimitere la un cabinet de chirurgie, uro-maxilo-faciala unde am fost consultata si diagnosticul este chist suprainfectat. deci ce trebuie sa fac in acest caz?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DelphhiN a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa mergi la stomatolog, dupa care el sa te ghideze unde crede ca e mai bine, atat timp cat e in cavitatea bucala, stomatologul e cel care se ocupa de ea...

| petrescuionut a răspuns:

Sa stai linistit sa urmezi tratamentu si o sa-ti treaca happy