| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a întrebat:

Hey, acum ceva timp am alunecat si m-am lovit cu capu'de o masina...n-am simtit nimic si peste cateva ore m-am loat la tranta cu un prieten care, din greseala m-a lovit in nas.Nu s-a intamplat nimic rau dar mie imi curgea sange din nas si nu simteam durere asta seara a inceput sa ma doara si sa imi curga mult sange. Ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Sau du-te la doctor ca unui var de-a meu i s-a rupt o artera la nas sau asa ceva si netratat iti curge sange la cel mai mic efort

| claus a răspuns:

Te felicit viteazule. in general nu te doare cand iti curge sange din nas, deci ai ceva serios. ia-o pe mama pe tata de mana si fuga la o camera de garda la un spital. hai, nu mai sta ca poa sa iasa urat.
nu o sa iti faca nimic rau. doar nu ti-e frica de injectii viteazule, nu? haha.

| claudiua a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la doctor, deoarece poate sa fie ceva mai grav decat o simpla hemoragie.

| Mus1k a răspuns:

Bravo! Stai cu mana stanga ridicata in sus si stai pe spate pune o batista cu un cub mic de gheata la nas. si du te la doctor, asa cum au spus colegii nostri poate fi ceva mai dezvoltat decat atat. Iti doresc insanatosire gravina.

| Cherry56 a răspuns:

Du-te la doctor sa iti faca ceva radiografii

| Amilo a răspuns:

Incearca sa pui gheata in caz ca e umflat si in cel mai scurt timp sa te duci la doctorul de familie ca sa te trimita la un medic de specialitate.