| Mozambica a întrebat:

Sarbatori fericite!
Anul trecut in decembrie am fost internata in spital cu o sinuzita maxilara si am facut o serie de punctii.De-a lungul anului am mai avut perioade in care imi curgea nasul,dar nu a fost nimic grav.
Saptamana trecuta am racit si problemele mi s-au intors, de fiecare data cand inspiram simteam curent la masele si o usoara usturime.Acum doua zile au inceput durerile de dantura, doar pe partea stanga.Aseara am simtit timp de cateva secunde o presiune si o durere foarte mare si imediat a inceput sa-mi curga din nara stanga o substanta transparenta,un pic mai vascoasa decat apa in cantitate destul de mare, zic eu.Pe parcursul noptii au continuat acele secretii iar dimineata am suflat nasul cu sange.
In continuare am dureri de masele si imi curge nasul.
Credeti ca este ceva grav? Ar trebui sa ma alarmez? Am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| vmalex21 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un medic ORL.Cat pentru sinuzita poti incerca spalarea sinusurilor cu apa calduta si sare de mare.Cauta pe Youtube,, sinus cleaning,, Va trebui sa improvizezi o pompa dintr-o sticla de plastic cu un capacel gen cel de la detergentul de vase.