| Anonima1qt910 a întrebat:

Hey, am 12 ani si azi m-am apucat de fumat (am fumat 2 tigari una dupa alta) ma poate afecta intr-un fel fumatul la o varsta asa frageda? Adica stiu o fata care s-a apucat de fumat cand avea 10 ani si acum are 27 si n-are nimic special.
Cel mai bun raspuns primeste funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

DA, fumatul si alcoolu mai ales de la varsta fragede poate dauna grav mai tarziu. Corpul tau este in contiunua schimbare, iar tu acum nu faci decat sa il perturbi...

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nimic special INCA

| Donsavas a răspuns:

Da,iti va produce nervozitate atunci când nu fumezi si probleme cu stomacul in timp.

| Edyy5555 a răspuns:

Nu te afecteaza acum dar in timp o sa ai complicatii si probleme serioase de reapiratie, circulatie etc.mai bine nu mai fuma