Întrebare recomandată | Elynnaa a întrebat:

Hey! Am 14 ani si de ceva timp a inceput sa imi cada parul. Pur si simplu mi s-a rarit foarte tare. Acum cand mi-l prind intr-o coada parca mi-l prind in 2 codite. Nu cred ca e de la stres pentru ca nu sunt stresata ( asa cred eu ). Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu e de la stres, dar mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai o carenta de calciu si/sau magneziu in corp.
Totusi acest lucru nu il poate spune cu precizie decat un medic-deci sfatul meu:du-te la medic!
Pana atunci(incearca totusi sa mergi cat mai URGENT)! foloseste Revalid(il gasesti la farmacie si nu-ti trebuie reteta)!

| Cristi_Hordila_1991 a răspuns:

Poate fi ereditar. mai bine du-te la un medic specializat cat mai repede

| Chinez_Alexandru_1991 a răspuns:

Medicul te va ajuta.winking

| r1NoVaCu a răspuns:

Uite, c-am pe la varsta de 13-14 ani apare la fete mai des lipsa foarte mare de calciu (Ca) eu cred ca ar trebui sa mergi la o farmaciei si sa cumperi vitamine care au calciu, pentru ca asta provoaca caderea parului, calciu! Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Maria_Tite_1999 a răspuns:

Poate schimbii sampoanele... Incearca sa folososesti doar un fel de sampon... Sau poate ti un secret in tine care te streseaza. Sper sa te ajute

| alupigusale a răspuns:

Asa imi cadea si mie din cauza la placa sau ondulator dar am inceput sa ma spal cu petrol si de la prima spllare am observat ca nu mai am matreata si imi face parul stalucitor si creste repede si des