| Fernandez a întrebat:

Hey! Am nevoie de un sfat sau un leac babesc... am dormit cu geamul deschis si ma doare ceafa foarte tare ce sa fac sa-mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DoctorulLove a răspuns:

Tine o sticla cu apa calduta spre calda, pune pe cineva sa iti faca masaj, noaptea trebuie sa dormi intr-o pozitie in asa fel in cat ceafa sa iti fie relaxata, mananca ceapa si usturoi (de preferat seara), si incearca si cu niste cartofi cruzi (decoziti) dati pe razatoare si pusi intr-un batic, tifon, bandaj, ceva de genul, si il pui cu partea cu cartofii la ceafa (de retinut, sa nu storci zeama din cartof, pentru ca tocmai aceea zeama actioneaza ca anti-inflamator, se foloseste si cand te doare gatul).

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fa o frectie cu Carmol.

| totalus a răspuns:

Crema ben-gay... speciala pentru asa ceva, incalzeste locul, si ii reda mobilittatea, date dimineata si seara, cu el si o sa iti treaca, si incearca sa il misti cat de mult poti ca sa nu anchilozeze... multi fac greseala si nu misca ce eu lovit, ranit, luxat etc, si raman cu el asa dublu cat ar trebui normal. deci stanga dreapta jos sus dupa ce te dai cu ben-gay. app vezi ca este si varianta pentru sportivi ben-gay, sa nu iei de ala, ia normal.