| ANONIMMM99999 a întrebat:

URGENT! ....ma doare ingrozitor maseaua ...am luat calmante foarte multe si tot ma doare...ce as putea sa fac sa imi treaca? M-a tras curentul cred ...va rog orice leac babesc.
Multumesc... funta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IonuţR1995 a răspuns:

De la curent, maseaua nu te doare asa tare. Probabil ai o carie destul de mare daca te doare ingrozitor. Eu am trecut prin asa ceva, cautand leacuri babesti, care n-au prea ajutat decat pe moment, pe moment referindu-ma la secundele alea, cum ar fi apa calda cu sare si sa tii in gura, insa ti se face rau (asa am patit eu, poate sa depinda de persoana) si nu ma durea doar cat tineam in gura, dupa ce scuipam ma mai tinea vreo 5 secunde. Am scapat doar la stomatolog.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

".m-a tras curentu" nu e o explicatie medicala, e doar o scuza babeasca pentru o infectie ascunsa.

| doctorandus a răspuns:

Cunosti serialul Dr. G? Acolo a fost dat cazul unuia care s-a culcat cu infectie la masea si s-a trezit pe lumea ailalta.

| SARKAN a răspuns:

Pune un catel de usturoi acolo.te ajuta dar trebuie sa ai rabdare.