| Fluture a întrebat:

Ieri am fost la strand, iar aseara cand am ajuns, de oboseala, m-am pus la somn de la ora 21:00. Am dormit dezvelita si cu geamul deschis [insa nu foarte deschi, crapat]. Azi dimineata m-am trezit cu dureri la gat, in ceafa si mai jos si urechea stanga imi era infundata. Din ce cauza poate fi? Durerea de gat aa disparut pana acum, la ora 21:00 insa urechea imi e in continuare >infundata? Niste remedii "batranesti, babesti" pentru desfundarea urechii >cunoasteti? Va rog, am mare nevoie. E posibil sa fie si de la apa intrata in ureche la strand?
Pot sa spun ca nu ma doare, nu ma inteapa. Pur si simplu e infundata. cE AS putea sa fac? Va rog, dau funda. Voturi aveti toti :*

5 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Acum nu stiu din ce cauza e infundata urechea dar presupun ca ai facut dop de ceara (se intampla cand ne spalam si cand intra apa in urechi) si ca tratament babesc sugerez niste vata imbibata in bither suedez sau ia de la farmacie niste otocalm. Daca nu trece nici asa foloseste metoda de la spital cu seringa cu apa calda sa cureti dopul(daca despre dop e vorba). Daca nu e dop, sugerez sa mesteci guma, mananci seminte si sa incerci sa casti cat mai des.

| Fluture explică (pentru BaiatulAnonim):

Am mai fost odata sa ma curete in urechi, am avut dopuri. Dar nu mi-a facut cu apa calda, ci cu un aparat pe care il numea "aspirator". laughing) Mersi oricum. Mi-a trecut de la sine.

| BaiatulAnonim a răspuns (pentru Fluture):

Cu placere happy

| Marius_6821 a răspuns:

Incearca sa sari intr-un picior si inclinat in partea in care este infundata urechea happy

| dianalalala a răspuns:

E posibil sa i un dop ce clei... du-te la orl si scapi imediat. apopo e o senzatie hardcore cand o sa-ti faca spalatua cu apa calda e misto sa stii laughing