| Madsss a întrebat:

Hey!:*Am si eu o intrebare:daca beau alcool(nu mult)dupa ce am luat pastile pentru raceala(nu antibiotice)exista riscul sa apara complicatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Alcoolul nu dauneaza antibioticului ci dauneaza grav sanatatii! Ai grija de sanatatea ta!

| violetajustme a răspuns:

Da s-ar putea sa ajungi de la osimpla raceala la o pneumonie si ar putea fidestul de grav. cu sanatatea nu trebuie sa te joci, iar alcoolul poate astepta 2-3 zile