| AdinaA11 a întrebat:

Hey! As dori sa stiu cat m-ar costa o albire a dintilor la un cabinet stomatologic?! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am mers la un cabinet particular unde am platit ~200ron pentru periaj profesional, detatraj si albire

4 răspunsuri:
| Diavolcata a răspuns:

Un tratament de albire profesionala in cabinet variaza intre 600-800 RON, in functie de trusa de albire si de aparatura auxiliara folosita (lampa de albire). Slefuirea unui dinte pentru un aspect mai estetic costa intre 20-40 RON, depinde de preturile fiecarui cabinet.

| OhGodWhy a răspuns:

700-800RON

| Aphrodytha a răspuns:

Fumezi? Daca da, nu iti recomand o albire, vei ajunge la un rezultat si mai urat in scurt timp. Bei cafea? Acelasi lucru. Daca cele 2 nu corespund profilului tau, atunci iti recomand o albire sanatoasa care nu va dauna smaltului ( cum o face albirea),(odata ce ai inceput sa iti albesti dintii stomatologic, o vei face cam toata viata). Asadar, la o lingurita de bicarbonat de sodiu, adaugi o juma de lamaie stoarsa, si aplici pe dinti continutul. Il tii pe dinti timp de 10 minute. Faci asta o singura data pe saptamana, spalat pe dinti, de 2 ori pe zi cel putin, daca poti dupa fiecare masa. Iti garantez imbunatatiri.

| cocowx a răspuns:

200 de lei