| nuta a întrebat:

Hey
ce imi recomandati pentru pori dilatati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Chox a răspuns:

Daca nu acordam ingrijirii tenului importanta care i se cuvine, problemele de acest gen nu vor intarzia sa apara ( punctele negre, porii dilatati). Tenul nu trebuie ingrijit ocazional, ci zi de zi, cu delicatete si fara sa apelam la produsele de curatare agresive. Impuritatile depuse pe ten pe parcursul unei zile trebuie indepartate riguros. La fel si machiajul... trebuie intotdeauna sa fie indepartat de pe fata la sfarsitul zilei.

| Chox a răspuns:

Daca nu acordam ingrijirii tenului importanta care i se cuvine, problemele de acest gen nu vor intarzia sa apara ( punctele negre, porii dilatati ). Tenul nu trebuie ingrijit ocazional, ci zi de zi, cu delicatete si fara sa apelam la produsele de curatare agresive. Impuritatile depuse pe ten pe parcursul unei zile trebuie indepartate riguros. La fel si machiajul... trebuie intotdeauna sa fie indepartat de pe fata la sfarsitul zilei.

| Ionella_3233 a răspuns:

Spală`te pe fata cu ceai de mușețel. Folosesc de ceva vreme si sunt foarte multumita

| ursuletumagic a răspuns:

Nu stiu eu zic sa te duci la un dermatolog...