| Pikachu12345 a întrebat:

Hey.
Cine poate sa-mi spuna cum pot sa ma ingras.
Fundaaaa! aaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te chinui. O sa vina vremea cand o sa te ingrasi si-ti va parea rau. Dupa ce te ingrasi cu greu mai poti slabi si cei grasi sunt mereu bolnavi. Ce inaltime, ce varsta si ce greutate ai?

| TheCritic a răspuns:

Gresit, ca sa te ingrasi intr-un mod sanatos, fara sa aiba repercursiuni negative asupra ficatului, stomacului, etc. trebuie sa mananci alimente sanatoase (evident) nu sa bagi in tine calorii goale si E-uri. In primul rand, ca sa nu pui doar grasime, ci masa musculara, trebuie sa faci si ceva sport (inotul, par example, te ajuta sa-ti conturezi corpul intr-un mod armonios, mai ales daca esti baiat, dar si fetelor le sculpteaza frumos corpul si iti creste rezistenta, ajuta circulatia sanguina, etc., ciclismul, mersul pe role, alergatul, samd.) In principiu, poti face cam orice sport in care sa depui efort dar cauta pe internet exercitii si sporturi care ajuta mai mult in dezvoltarea masei musculare. In al doilea rand mananca oua, peste gras (ton), carne, paste fainoase, banane, branzeturi, lapte integral, batoane proteice, sucuri naturale, fasole, mazare, linte, etc. Gasesti si pe internet anumite "retete" si sfaturi. Numai bine! happy

| Otto2014 a răspuns:

Mananci mai mult.

| laramistigan27 a răspuns:

Manaci mult si cu mese cat mai rare, dar daca ai metabolismul...
Stabilirea si respectarea unui program alimentar regulat. Trei mese principale si 3 sau 4 gustari intre acestea sunt recomandate.
Alimentele care nu trebuie sa lipseasca din dieta sunt: painea integrala, cartofii, fasolea uscata, branza, ouale, carnea si pestele.

| BN21KK a răspuns:

Mananca o cantitate mai mare de mancare!
Poti sa mananci carne, mezeluri branza, cascaval.Aceste alimente ingrasa mult.
Mananca dulciuri dar ai grija si la sanatate.Mananca de exemplu ciocolata,cornuri cu ciocolata, prajituri etc, nu cipsuri...
Dar ai mare grija la alimentatie, nu uita de fructe, legume si apa care nu trebuie uitate in alimentatia omului.

Sper ca te-am ajutat cu ceva...
funda?

| AndreeaBii a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iei vitamine de la FARES ( sunt extrem de bune pentru organism, ai pofta de mancare de la ele, etc ). Fa miscare ptc altfel risti sa te inbolnavesti si. incearca sa mananci mai mult. macar putin happy Sper ca te-am ajutat happy

| FataRebela98 a răspuns:

Manaci dulciuri, paine si cipsuri.Nu depui efort. Asa te ingrasi cel mai repedewinking

| PopaRaluka a răspuns:

Daca vrei sa te ingrasi cred ca ar trebui sa mananci 3 sau 4 mese pe zi si sa mananci mancari ma grase, cartofi prajiti, sarmale etc... Sper ca te-am ajutat