| Madalina_7770 a întrebat:

Hey, cu ce pot sa ma dau si eu pe corp sa nu ma mai ciupeasca tantarii... ceva mai natural daca stiti sau orce in afara de Autan, ma dau cu el da vreau si alceva. Multumesc!:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RyGoLeTa a răspuns:

Compresii reci cu gheta, apa, cu otet, cu spirt. Poti incerca si Fenistil, dar dupa ce te-a intepat.Mai exista si un medicament pentru reducerea umflaturii{doar in cazuri mai grave cand e ca o alergie} se numeste Flonidan.La farmacie poti sa intrebi ca sunt niste creme, sprayu-ri speciale sa tina la distanta tantarii.Bafta!

| hey97 a răspuns:

Pare ciudat dar otetul si spirtul sunt cele mai bune in special OTETUL