| anonim_4396 a întrebat:

Hey! De ce uneori mi se lovesc dinții între ei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Cand mananci nu se lovesc?

| johnnny123 a răspuns:

Tu cam ce procent din timp ți-l petreci analizându-ți toate părțile corpului și inventând lucruri în neregulă cu ele?

Ba ți se lovesc dinții, ba ai o aluniță într-un anume loc, ba ai gușă, îți cade părul, ai dormit cu cercei, te îngrijorează culoarea tartrului, ți-a căzut o plombă, ți s-a schimbat culoarea ochilor, ai înghițit capse, ai riduri de la deshidratare, ai ceva pe pleoapă, ai mâncat ceva expirat, te doare în stânga, te doare în dreapta, te doare în cap, te doare în talpă etc, etc, etc, etc,

Ai pus 286 de întrebări, dintre care cel puțin 200 sunt de genul ăsta. Nu crezi că sunt cam multe "probleme de sănătate" pentru un copil de 15 ani ca tine?

Eu cred că ar trebui să înveți să faci diferența dintre problemele reale, care necesită întradevăr atenție (și pe care nu ți-aș dori niciodată să le ai) și problemele inventate care nu fac decât să te streseze și să-ți mănânce timp și energie.

Nu spun să-ți ignori sănătatea, ba din contră, cred că este foarte important să faci analize și controale de rutină regulate, și să nu ignori niciodată simptome îngrijorătoare.

Dar de aici până la a te îngrijora de câte ori "ți se lovesc dinții între ei" este cale lungă.

| Skarr a răspuns (pentru johnnny123):

Eu mai de mult mancam ai efectiv mi au trosnit dintii:/ si mi s au mutat un pic mai in fata chiar daca suna stupid.

| Skarr a răspuns (pentru johnnny123):

Bine eram mai mic si aveam dintii mai sensibili poate dar intrebarile pe care le pune sunt chiar stupide

| alma200033 a răspuns (pentru johnnny123):

happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Or fi certati intre ei, du-te la un stomatolog poate ai nevoie de proteza

| Roxana19928 a răspuns:

Cum?

Răspuns utilizator avertizat