| CosminGA13 a întrebat:

N-am stiut unde sa pun aceasta intrebare asa ca o oun aici as vrea sa stiu dara careva are vreo idee cum sa-ti intaresti dinti sau sa-i faci mai rezistenti ( dintii din fata mi se par cam fragili si mie frica sa nu cumva sa ma lovesc in ei si sa cada)

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Calciu taticu'. Ia calciu. Spala-te zilnic pe dinti. Si cati ani ai? Mie mi-au crescut si mi s-au intarit dintii la facultate. In liceu aveam dintii mici si fragili.

| Mayhem666 a răspuns:

Ii speli cu sare iodata. Parca asta intarea dintii. Sau intarea gingiile? Nu mai stiu exact ce intarea. Nici macar nu stiu daca asta este adevarata, dar asa am auzit.
Mai bine ai intreba un medic stomatologic, el trebuie sa stie mai bine.