| WWESuperFan a întrebat:

Hey! De ceva timp (nu stiu cat big grin ) tusesc foarte des mai mult pe reprize. Cand tusec nu tusesc cu 'flegma' dar simt ceva in gat (ca si cum s-ar rupe ceva. sper sa intelegeti voi ceva big grin )
Eu ma simt bine dar ma enerveaza tusitul asta, si nu stiu ce ar putea fi.
P.S. : Nu vreau sa ma duc la doctor pentru ca daca ma duc imi spune ca sunt racit sau ca am rosu in gat si imi da o reteta ca sa ii dau bani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AmaliaMarilena a răspuns:

Încearcă siropul de brad. La noi merge. Ori îl cumperi, ori îl faci tu.
Bei o lingură de acela de fiecare dată de când îți aduce aminte dar numai bei si mănânci nimic după el.
P.S. dacă bei o lingură, vreo 30 minute să nu mănânci și să bei nimic. Funda?

| WWESuperFan explică:

Pe mine ma intereseaza de la ce ar putea sa fie asta