| Denyyy77716 a întrebat:

Hey! Deci cred ca toate fetele înainte de a veni prima menstruație au avut un fel de lichid care curgea din acea zona. Pai mie mi-a venit de curand prima menstruație, într-un fel. Zic într-un fel deoarece îmi curge și un lichid maroniu spre roșu (sânge) și acel lichid alb/gălbui dinaintea primei menstruație. De ce se întâmplă asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jessica1029 a răspuns:

Acel lichid alb este complet normal chiar si dupa ce ti-a venit ciclul.Scurgerile vaginale sunt metoda prin care vaginul se curata.

2 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Prin menstruație se elimină și alte toxine, nu este doar sânge, de asta culoarea o să difere mereu.

| Denyyy77716 explică:

Ok mulțumesc! Dar acum ma simt ca și cum nici nu mi-ar fi venit. Nu mai curge nimic, nu se întâmplă absolut nimic. Se întâmplă să mai curgă câte puțin dintr-un lichid rozaliu dar foarte putin