| Addaa1998 a întrebat:

Hey fetelor! Am o intrebare intima legata de noi fetele,va rog sa ma ajutati! Problema e ca am putina mustocioara si baietii isi bat joc de mine,cum as putea scapa de ea? I caz ca va intrebati DA mi-am dat-o jos la inceput cu penseta dar apoi a tot crescut cat mai multa si deasa,as vrea sa incerc cu creara.O prietena mi-a spus sa ma dau cu apa oxigenata, dar ma tem deoarece albeste si se observa mai rau, credeti ca e bine? Dar ce alte rezolvari mai exista?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți folosi decolorant pentru părul de pe față și corp, îl găsești la raionul de cosmetice în hipermarket, nu costă mai mult de 30 ron, îți ajunge aproape un an de zile, ai instrucțiunile în interiorul cutiei.
Apa oxigenată nu te ajută cu absolut nimic.
De la pensat nu crește mai mult și mai des, ci de la cremă de epilat care este la fel ca lama. Aici minți, nu este vorba de pensetă.
Pa, pa.

| DjZen a răspuns:

Eu as recomanda (cu toate ca nu sunt fata) sa o dai jos cu ceara. astae sugestia mea

| stefanfanu a răspuns:

Cum adica se albeste barul si e mai rau.Ce esti neagra si se vede parul alb credhee hee

| andra1211 a răspuns:

Buna! cu ceara este cel mai bine.