| Helvete a întrebat:

Hey! Ieri dimineata m-am trezit cu urechea stanga infundata. M-am curatat, apoi s-a desfundat. In dimineata asta- la fel. Dar nu a mai mers. Si nu aud aproape deloc cu ea. In fine, intrebarea mea este: ce as putea face sa o desfund temporar, pana cand merg la doctor? Fiindca nu pot ajunge prea curand, si e chiar enervant sa nu aud deloc cu urechea stanga, mai ales ca eu ascult muzica incontinuu. Multumesc anticipat! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| drpopa a răspuns:

Poti folosi Audispray, Humex spray auricular, Aurecon aceste sprayuri te pot ajuta in cazul unor dopuri de cerumen mici, si se pot folosi ulterior si pentru igiena canalului auditiv, nu incerca la domiciliu spalatura auriculara si nici alte terapii, efectele pot fii distrugerea timpanului(perforare). nu uita de consultul orl

2 răspunsuri:
| Bteen a răspuns:

Probabil de aia ai si probleme, ca asculti muzica incontinuu, mai ales in casti.Ai si tu grija...

| roxanaa a răspuns:

Incearca sa te protejezi de curent. Eventual niste vata in ureche si otocalm- este mai ieftin, de la farmacie. Poate fi o otita, vreo infectie de la masea, trebuie sa vezi.