| Anitta_Karla_1990 a întrebat:

Hey...M-a tras curentul si ma doare urechea si capul rau, ce pot face, niste sfaturi? Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Un vin fiert, o baie fierbinte si somn...
Daca te doare si maine sa te duci la doctor!

| vampyremisa a răspuns:

S-ar putea sa fi racit. Bea ceva cald si evita frigul. Eventual, ua un teraflu sau paracetamol. Daca persista, du-te la doctor. E posibil sa se fi extins la ureche. Dar, din nou, asteapta cateva zile, si, daca nu trece, du-te la doctor.

| Petripetri a răspuns:

Leacuri babesti intr-un prosop pui niste sare fierbinte incalzita intr o tigaie tii pe urechea cu pricina sau ceva din zilele noastre, de la farmacie cumperi picaturi de pus in ureche otocalm!

| meeperscreepers a răspuns:

Fierbe nişte apă, pune 2-3 pliculețe de ceai în ea şi stai aplecată deasupra recipientului, inhalând aburii, de preferat cu un prosop pe cap pentru a inhala cât mai mulți. Astfel se vor desfunda sinusurile. Încearcă să stai câte 5 minute cu pauze de 2 minute, cât mai mult posibil.