| TDGMeebu a întrebat:

Hey!
M`am trezit intr-o seara, eram in tabara si imi tremurau picioarele foarte tare si nu puteam sa ma opresc.
Ce mi s`a intamplat? Sunt tare curioasa. Nici nu era frig in camera.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Sunt mai multe cauze care pot provoca tremuratul, si au fost amintite si de ceilalti: suprasolicitare, nivelul zaharului scazut sau nivelul calciului scazut. Avand in vedere ca, din ceea ce spui, orice efort ai fi depus a fost cu ceva timp inainte, tind sa exclud prima varianta, si fiind seara se pare ca nici a doua varianta nu este plauzibila, cea mai probabila este varianta a 3-a.
Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu medicul de familie si el sa te trimita sa-ti faci niste analize.

6 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Da, posibil lipsa de vitamine, minerale (anemie), sau poate ai urcat si coborat ceva dealuri, si ti-au obosit gambele... atunci mai apar tremuraturi musculare!

| abcd_5263 a răspuns:

Probabil ca nu te-ai alimentat cum trebuie in acea zi big grin...
sh de aceea iti tremurau picioarele :d... SAU AI LIPSA DE CALCIU happy!
>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde sa stim noi?

| ChristineW a răspuns:

Probabil ai avut un cosmar dinacele pe care il uiti imediat ce te trezesti. Si eu fac la fel uneori, tremur la frig, frica, emotii ( gen cum am avut azi la teza la mate ) sau chiar si atunci cand ma enervez foarte tare...

| timeea7 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat... dar la mine a fost din cauza emotiilor puternice...

| Pache95 a răspuns:

Buna! probabil nu ai mancat nimic care sa contina zahar in ziua aceea si ai facut multa miscare ...muschii de la picioare au inceput sa aiba spasme pentru. ca pur si simplu nu au avut combistibil...nimic grav happy