| raMLesS a întrebat:

Am uitat să vă întreb. deci acum un an am răcit foarte tare şi aveam şi migrene. dacă ştiţi ce-s alea, mă lua ameţeala şi chestii, deci eram răcit "cobză" şi seara când m-am culcat. am dormit ce am dormit şi parcă auzeam nişte voci la picioarele mele, ţin să menţionez că mă trezisem pentru câteva secunde vreo 20-30 secunde şi era vreo 3 noaptea, deschisem ochii dar îmi era frig şi am stat în plapumă şi m-am culcat iar, deci auzeam de parcă vorbeau vreo 2-3 persoane în şoaptă la picioarele mele, dormeam cu tata el era lângă mine pentru că eram răcit. şi în casă mai era doar mama, ea dormea în dormitorul ei. iar dimineaţă când m-am trezit mă simţeam mult mai bine şi răceala aproape dispăruse faţă de cum eram, eram răcit de vreo 4-5 zile. şi migrenele la fel dispăruseră, în vreo 2 zile eram sănătos tun.
Chiar s-a întâmplat un miracol? Sau. ce-au fost acele voci la picioarele mele? Nu visam chiar aveam ochii deschişi, deci mă puteţi lămuri vă rog?
Dau fundă.

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Halucinaţii auditive.

| danay72 a răspuns:

Azi Dumnezeu nu mai face miracole in felul acesta, tratamentul a inceput sa isi faca efectul si de aceea te-ai simtit mai bine.Matei7:21-23

| syd2 a răspuns:

Aveai febra 40+ cred, si aveai halucinatii

| Croampa a răspuns:

Ba... eu nu cred in faza cu miracolele, poate chiar " ai delirat" cum zice Dante. Da' zici ca te-ai uitat si n-ai vazut nimic?

| raMLesS explică (pentru Croampa):

Bă, m-am uitat timp de vreo 4-5 secunde şi nu văzusem nimic, vocile încetaseră după ce am întors capul tot vreo 4-5 secunde a durat şi a început iar să se audă acele voci, şi nu ştiu de ce eram atât de bine dimineaţa, eu fiind răcit de vreo aproximat 5 zile nici măcar nu puteam să mă ridic din pat, dacă mă ridicam simţeam cum ameţesc, dimineaţa m-am ridicat fără probleme, febră numai aveam şi eram aproape sănătos, doar puţin mai eram răcit, iar după 2 zile de la "incident" eram sănătos Tun.

| Croampa a răspuns (pentru raMLesS):

Da' ai facut ceva bun sau te-ai rugat sau ceva legat de religie? Nu de alta, da' daca era un miracol probabil nu s-ar fi intamplat fara un motiv

| raMLesS explică (pentru Croampa):

Numai ştiu exact dar abia mai vorbeam, dacă începeam să vorbesc de la sunetul care il scoteam eu sau alte persoane ameţeam uşor, deci nu suportam sunetul şi se auzea foarte tare. deci cum am putut eu de încet mi-am zis "Tatăl Nostru" parcă şi era ziuă vreo 1-2 sau 3 ziua, şi seara când m-am culcat după câteva ore s-a întâmplat ce s-a întâmplat, când m-am uitat să văd dacă e ceva, nu era nimeni şi vocile au mai continuat vreo 2 secunde după care am intors capul şi după 4-5 secunde au început iar, deci ce poate fi?

| Croampa a răspuns (pentru raMLesS):

Chiar acum vreo ora m-am contrazis cu un prieten pe tema miracolelor... nu stiu de ce dar chiar mi se pare imposibil sa se intample miracole, mai repede cred ca e posibil sa existe ghouli... :/
Cred ca daca eram in locul tau credeam si eu, dar cu n-am fost martor la un fenomen de genu' nu pot sustine cu exactitate ca a fost un miracol

| vaporwave a răspuns:

eu cred ca era iisus

| raMLesS explică (pentru vaporwave):

Isus stătea la picioarele mele? laughing

| Danii_Danii_1998_Phmh a răspuns:

Doamne ajuta! Vezi baiete, o simpla rugaciune,, Tatal nostru. " iti poate face bine, cand ai zis rugaciunea tatal nostru ai pus o rugagiune de cerere, acum urmeaza rugaciunea de lauda, si... daca nu ai o carte de rugaciuni pentru asa ceva, faci tu o rugaciune de multumire. Miracolele exista! Trebuie doar sa crezi in ele! Si cand poti sa mergi la biserica sa spui preotului totul. ( e obiceiul preot-cantaret sa scriu mult... big grin )
Poti sa ne spui ce auzeai, ce voci auzeai, de barbat sau de femeie?

| raMLesS explică (pentru Danii_Danii_1998_Phmh):

Auzeam doar voci adică şoapte, nu înţelegeam dacă-s de băiat sau de femeie dar. cred că de bărbat, dar erau şoapte, nu înţelegeam ce spun doar şuşoteau.

| Danii_Danii_1998_Phmh a răspuns:

Ok, sa sa spui o rugaciune de multumire si dupa doamne ajuta.

| DomnulZeu a răspuns:

Se pare ca Dumnezeu e mai ocupat cu tratarea racelilor decat cu salvarea oamenilor de la moarte.