| DamiPapucii a întrebat:

Hey ma doare foarte tare urechea dreapta si mi s-au umflat amigdalidele Ce sa fac? Ce tratament sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Te-a tras curentul in urechi si in gat. La doctor cu tine pana nu faci febra!

| YONTU a răspuns:

Ai amigdalita pultacee cu reactie otica si daca ai fata ca in forma de para cu greutate la inghitire este posibila sa oreion. Consuma multe lichide cu vitamina C si prezinta-te unui medic!
Sper ca te-am ajutat! Funda? :->

| Darius19002 a răspuns:

Du-te la un medic. Eu cand am patit asa ceva am facut otita.

| Bubbleee98 a răspuns:

Am patit si eu asa doar ca durerea de gat mi se tragea de la ureche (in cazul tau nu stiu cum e) dar eu am folosit picaturi pentru ureche timp de 1 saptamana si mi-a trecut si incearca sa nu bei sai sa mananci foarte rece sau foarte fierbinte (Sper ca raspunsul meu iti va fi de folos)