| iwantananswer a întrebat:

de cateva zile am racit si ma doare foarte tare cand urechea stanga cand cea dreapta, tratament de raceala iau dar tot nu imi trece, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SilentRain a răspuns:

Mai du-te o data la medic
, consuma multe fructe și legume, nu te feri de ceapa și usturoi
Eu personal pentru durerile de urechi folosesc
Boramid dar mai bine du-te la medic

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi sa nu cumva sa ai otită. Iar in acest caz tratamentul pentru raceala este ineficient. Recomand un medic ORL.

| crTy a răspuns:

Baga in ureche (nu foarte adanc) bucatele de vata imbibate in spirt. ai sa vezi ca-ti va trece.