| coloor a întrebat:

Hey... ma doare gatul ingrozitor: daca ma misc ma doare gatul sau nu stiu ma intzeapa destul de tare si nu stiu ce am de ieri ma doare ce as putea sa fac? Tre sa scap cat mai repede de durere plzzz. funDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Daca misti capul te doare gatu? atunci e de la curent sau de la muschi dati cu diclofenac big grin daca te doare in gat ia strepsils sau coldrex.

| VladM15 a răspuns:

Ia strepsils mie asa imi trece sau du-te la octor mai bea multe ceaiuri cu lamie nu manca ciocolata ca se irita si o sa te doara mai rau
funda

| mimitza_1451 a răspuns:

In primul rand ia un siropel de muguri de brad, apoi o amoxacilina buna pentru dureri in gat sua febra si pe urma un modafen pentru racealawinking
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| octimus26 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi siuatie ca si tine.Ma doare gatul si nu pot sa il misc de 2 zile ma doare.Eu folosesc crema Diclac si ma ung pe tot gatul cu ea.Mai folosesc si 2 tipuri de pastile:Midocalm si Bruen.Acum nu ma mai doare chiar asa de tare.Mia mai trecut.Incearca si tu! Imi dai funda?