| MatzaNeagra a întrebat:

Hey! Prin analize de sange pot afla daca am hiv sau alta boala legata de sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Syela a răspuns:

Cred ca doar daca specifici ca vrei si cele pentru HIV. Si eu am facut de curand analize de sange dar nu erau mentionate si cele pentru HIV. Sigur trebuie sa specifici tu ca te intereseaza.

8 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Numai la sange, wireless nu

| Jokerh6662 a răspuns:

Da

| ParisulTau a răspuns:

Da. Te duci la un cabinet de analize si ii spui ca ai vrea sa-ti faci un set de analize prin care vrei sa afli daca ai hiv sau alte probleme

| Blackkpanda66 a răspuns:

Normal daca iti ia sangele are un aparat si iti pune acolo sangele si apoi se vede acolo daca ai vreo boala funda? =D

| lovethesky a răspuns:

De regula tot ce tine de BTS (boli care se pot lua prin contact sexual neprotejat), poate fi identificat la analize.

| MatzaNeagra explică (pentru lovethesky):

Ideea e ca nu am avut relatii sexuale. vreodata... dar se pare ca iubitul meu are hiv si ne'am sarutat ...normal. dar acum nu stiu..prin saliva se poate lua? worried nici nu stiu cum sa ii zic lui mama : vreau test pentru hiv ca e posibil sa fi luat de la iubitul meu I don't want to see

| Scurtu_Catalin_1969 a răspuns:

Da sigur.

| charlotterusse a răspuns:

Da