| greenz0ne a întrebat:

Cum pot afla daca am vreo boala cu transmitere sexuala? Trebuie sa imi fac analize la sange?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da,trebuie sa-ti faci analize la sange

| Reginald a răspuns:

Nu neaparat. Fa sex cu cat mai multe fete, si pastreaza legatura, apoi poate o sa te informeze vreo 1 dintre ele ca a luat ceva de la tine, daca nu priemsti niciun raspuns de la ~100 de fete, in ~2 ani, inseamna ca esti sanatos.Totusi, cred ca ar fi mai usor sa-ti faci analizele, sau sa astepti sa mori, si apoi sa vezi rezultatele disectiei.Sau asteapta pana te doare.

| testoasa1 a răspuns:

Singura boala care se transmite este HIV(SIDA)

| angeloo12 a răspuns:

Faci la piz da ma nu la sange. du-te`n piz da ma ti la ginecolog

| stefanelu a răspuns:

Desigur cel mai bine este sa-ti faci analize la sange.

| Ayethusa a răspuns:

Salutare!

Din pacate, analizele pentru virusul HIV devin relevante la minim 6 luni de la posibila infectare.