| Roxana_8804 a întrebat:

Hey salut TPU! Vream sa stiu daca pot sa ma imbolnavesc daca iau giorno e notte plus timp de trei luni.Giorno e notte sunt niste pastile de slabit si as vrea foarte mult sa slabesc.Deci ce credeti eu am 14 ani, e periculos la varsta mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu numai ca este periculos, este absolut interzis la varsta ta. Imposibil sa nu ai reactii adverse grave.

| Psihiatra a răspuns:

Pastilele pot avea reactii adverse.Cand renunti la ele, e posibil sa iei kilograme mai multe decat ai avut inainte.Iti recomand sa faci multa miscare, mese mai dese si portii mai mici

| Maria_6250 a răspuns:

...se spune ca fiecare pastila de slabit, are o parte proasta. eu am luat super slim, acum 1 an si am slabit 15 kg intr-o luna si ceva. Acum vreau sa incep alt tratament cu niste pastile tot cu S nms cum se numesc dar stiu ca, costa 1 mil.