| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Sora mea de 15 ani are dureri din când în când de braț( brațul stâng), oare de la ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De la timp, daca este meteo sensibilă ea simte cand se schimbă vremea.

| Bruno92 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Agramat mai ești omule, mai trage cu ochiul în dicționar din când în când. Unde sunt semnele de punctuație? Le-ai cules cu curul rolling on the floor

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu o duci la medic, ca acolo aflati de unde poate avea durerea.

| Bruno92 a răspuns:

Nu știu

| iChristiaN47 a răspuns:

Bună! Poate fi o întindere musculară, o ruptură, poate doar un simptom din urma unei viroze, stări febrilice ș.a.m.d. Pot fi o gramadă de cauze! Ne-ai oferit prea puține detalii, fără cel puțin să văd dacă există o umflătură sau care au fost simptomele antecedente nu pot să mă pronunț. Între timp îi pot recomanda să ia analgezice, nu exagerat, un comprimat pe zi de IBUPROFEN 200 MG, dacă are probleme cu stomacul atunci poate lua un comprimat de PARACETAMOL 200 mg.

Dacă există umflături și durerile se agravează trebuie să meargă la un consult medical amănunțit.

| alma200033 a răspuns (pentru iChristiaN47):

Nu este umflat, i se întâmplă uneori sa o doară tot brațul stâng cam de câteva luni.

| lussa a răspuns:

Un medic ti-ar raspunde concret la aceasta intrebare. Exista multe cauze si multi factori. Sanatate!

| RoberTsau a răspuns:

Probabil s-a lovit iar când atinge zonă respectivă are încă dureri