| RosalinaB a întrebat:

Hey toti imi spun ca nu trebuie de stors cosurile, dar eu nu pot, imi este oribil cand vad albul ala si il storc, va rog ajutati-ma cum sa scap de el si sa nu le mai storc((

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| NICKSOOO a răspuns:

Eu pur si simplu nu le storc dar nici nu prea amş ingeneral, daca poti incearca sa indeparteyi doar partea alba si atat ş nu le mai stoarce deoarece vei ramane cu semne; si din cand in cand mai da-te cu crema de galbenele daca ai, daca nu crema normala pe fata; ca sa iti hidratezi fata; insa sa nu devii dependenta de creme; nu sunt bune in exces; o data la 4-5 zile. sper sa te fi ajutat.

| anonimgirl_4046 a răspuns:

Este un gel de dus la avon clearskin care costa 10 lei

| newarena1 a răspuns:

Este o solutie la avon, clearskin (lotiune tonica astringenta pentru cosuri cu acid salicilic) nu e ft scumpa, cam la 4 euro

| BrunetteGirl01 a răspuns:

Nu e bine sa stai cu mana la ele si sa le rupi, dar cand cosurile sunt coapte e bine sa le storci pentru a scoate chestia aia galbena...Cand vz ca ai cosuri coapte spalate pe fata cu apa si sapun(de preferabil gel intim fiindca este antibacterian si e foarte bun) si pe maini, apoi stoarcele bine pana scoti tot si iti curge sange. Dupaia e bine sa te speli pe fata cu lotiuni speciale pentru cosuri si sa te dai cu o crema pentru cosuri. Cand esti tentata sa le rupi asa aiurea gandeste-te ca asta nu te ajuta la nimic si ca doar iti vor aparea mai mule si va fi mai rau(pe mine m-a ajutat asta) Sper ca te-am ajutat

| BrunetteGirl01 a răspuns:

Nu e bine sa stai cu mana la ele si sa le rupi, dar cand cosurile sunt coapte e bine sa le storci pentru a scoate chestia aia galbena...Cand vz ca ai cosuri coapte spalate pe fata cu apa si sapun(de preferabil gel intim fiindca este antibacterian si e foarte bun) si pe maini, apoi stoarcele bine pana scoti tot si iti curge sange. Dupaia e bine sa te speli pe fata cu lotiuni speciale pentru cosuri si sa te dai cu o crema pentru cosuri. Cand esti tentata sa le rupi asa aiurea gandeste-te ca asta nu te ajuta la nimic si ca doar iti vor aparea mai mule si va fi mai rau(pe mine m-a ajutat asta) Sper ca te-am ajutat.

| RihannFenty a răspuns:

Cea mai buna solutie, care 100% functioneaza, este sa iei un ac de cusut, il sterilizezi in spirt sanitar dupa care iti gauresti cosul in partea superioara si il apesi putin sa iase lichidul ...Donewinking Dupa care il lasi sa se usuce!