| maria344556 a întrebat:

acum 7 zile mi-am facut o noua gaura in ureche, nu am avut nimic pana acum 3 zile, de atunci a inceput sa ma doara foarte rau urechea, chiar umflandu-se si intarindu-se, astazi am decis sa scoat cercelul, ma durea foarte tare, cand l-am scos de acolo iesea un fel de lichid galbui, mi-am dat cu spirt si rivanol...Imi puteti da sfaturi de a scapa de umflatura si intarirea care s-a facut in jurul urechii? ..Rog seriozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai făcut o infecție. Vezi (pe net) cum o tratezi

| CEACLIU a răspuns:

Din ce material a fost cercelu, ti s-a infectat urechea si s-a creat o punga de puroi asta specifica glodul acela, nu este nimic grav, iti trebui sa il storci pana iese albeata aia afara dup dai cu o crema cu antibiotic in 3-4 zile trece... ceea ce ai facut tu ai dezinfectat zona dar nu ai combatut infectia.o zi buna

| Carter_Flore_1999 a răspuns:

Da numai cu spirt si lasa cercelul acolo sa se obisnuiasca urechea cu el. Lichidul nu e o problema, asa se intampla. Cel mai important e sa nu te sperii. Pastreaza-ti calmul. Urechea e un organ, reactioneaza. Daca scoti cercelul, gaura se va astupa. Sper ca te-am putut ajuta. Take care